TUXEDO – nowoczesna inspiracja drewnem
30 listopada 2017
Minimalistyczne szklane formy
7 lutego 2017

Co przychodzi po formie? Jaką wartość muszą mieć rzeczy w czasach, kiedy dobre wzornictwo i przemyślana funkcja uchodzą za oczywiste? Rozważania te stały się punktem wyjścia dla stworzenia serii armatury, która formalnie całkowicie wtapia się w tło, wysuwając na pierwszy plan świadome zmysłowe doznanie żywiołu wody.

MEM rezygnuje z ekstrawertycznego designu, stając się armaturą łączącą architekturę z użytkownikiem – pozostawiając w ten sposób w codziennym użytkowaniu łazienki miejsce na osobiste rytuały.

Jedenaście lat po wprowadzeniu na rynek produktów MEM w 2003 roku teraz ta seria armatury pojawia się w nowej odsłonie.

Mając na uwadze motto: „Należy zredukować wszystko do elementów najistotniejszych, ale pozostawić przy tym nutkę poezji”, korpus baterii jednouchwytowej i baterii przeznaczonej do bidetu, jak również kształt dźwigni we wszystkich wariantach z uchwytami dźwigniowymi w serii MEM zostały proporcjonalnie dopasowane i zoptymalizowane pod kątem technicznym.

Jednocześnie firma Dornbracht, dopasowując rozetę do wymiarów 60 x 60 mm, wykonuje kolejny znaczący krok w kierunku cyfrowej integracji serii MEM: wszystkie produkty MEM, niezależnie od ich wzornictwa i serii, można teraz łączyć z rozmaitymi dyszami i elementami obsługowymi, na przykład z wprowadzonymi w 2013 roku pod hasłem „Personal needs, individual spaces” produktami serii „Water modules” lub cyfrowymi urządzeniami obsługowymi „Smart Water”.

W ramach udoskonalania serii firma Dornbracht wprowadza nowe galwaniczne wykończenie powierzchni, które obecnie dostępne jest wyłącznie w serii MEM, a w przyszłości obejmie również inne wybrane serie: „Cyprum” to powierzchnia o wysokim połysku, która wytwarzana jest na bazie 18-karatowego złota i prawdziwej miedzi.

mem-1
 
Dodatkowo program serii MEM wzbogacono o dwa całkowicie nowe typy produktów Nową wolnostojącą baterię wannową z wylewką kaskadową i podłużnym natryskiem ręcznym, która dzięki czarnej matowej powierzchni podkreśla purystyczną stylistykę tej serii armatury. Trzyotworowa bateria montowana na brzegu wanny rozszerza asortyment produktów skierowanych do projektantów łazienek i ich klientów, stanowiąc nową alternatywę odznaczającą się wysokim komfortem obsługi. 
 
Udoskonalone wersje produktów z serii MEM dostępne są od wiosny 2014 roku z wykończeniami powierzchni: chrom, platyna, matowa platyna i w nowym odcieniu różowego złota Cyprum.

Product design: Sieger Design

Nagrody:

Good Design Award, The Chicago Athenaeum, USA
Deutscher Design Club DDC
International Forum Design, Hanower
Designpreis der Bundesrepublik Deutschland, Anerkennung, Rat für Formgebung
red dot award: best of the best für höchste Designqualität, Design Zentrum NRW, Essen
Innovationspreis Architektur und Technik, ISH
Good design award, Japonia
Neuer Klassiker, Schöner Wohnen
Product Innovator Awards, Kitchen + Bath Business, USA
International Design, ELLE DÉCOR, Francja 

MEM stwarza nowe rozumienie niematerialnych wartości w życiu i w łazience, gdyż MEM zwraca się bezpośrednio ku wartościom wewnętrznym człowieka. W języku esperanto MEM oznacza bowiem właśnie „sam”. Jednak za MEM kryje się głębiej sięgające znaczenie: tak jak do biologicznej ewolucji potrzebne są geny, tak za rozwój ducha odpowiedzialne są tzw. „memy”. Nazwa MEM oznacza zatem nowy rodzaj świadomości.

 

Do zobaczenia w Ceramotece 😉

Mamy pełną ofertę produktów Dornbracht. 

logo_dornbracht_22_s1

Skontaktuj się z nami!

Zapytaj o cenę!

My przygotujemy ofertę!

 

Ceramoteka | showroom 

ul. Sikorskiego 19 lok. U5 (parter budynku Zielone Tarasy)

10-088  Olsztyn

+48 531 041 865 Adam 

+48 531 041 834 Karolina

e-mail.: biuro@ceramoteka.pl

Przy filiżance pysznej kawy zaplanujemy Twoją łazienkę. 

 

Komentarze są wyłączone.