ogromny wybór mozaik
Mozaiki wracają do łask!
31 marca 2019
Tapety które inspirują…
8 stycznia 2020

TRENDY 2019

Jedno jest pewne - łazienki  już od dawna nie pełnią tylko podstawowej roli w naszych domach. To nie tylko miejsce higieny ale również miejsce relaksu.  Wymagamy od tych przestrzeni coraz więcej ale również coraz bardziej dbamy o jakość wykończenia, dobór materiałów i elementów wyposażenia.

W marcu 2019 r CERAMOTEKA uczestniczyła w tegoroczne edycji targów ISH we Frankfurcie nad Menem by przywieźć do Olsztyna najnowsze trendy łazienkowe. Swoje nowinki ze świata łazienek i instalacji zaprezentowało tam niemal 2500 wystawców z całego świata…a wnioski…

W zgodzie z naturą

Zaprezentowane nowości to przede wszystkim produkty czerpiące z przyrody.

 Nie tylko jako naturalne materiały, które można znaleźć np. jako wstawki w bateriach łazienkowych, ale również jako imitacja kamieni lub drewna w okładzinach ceramicznych, głownie gresach wielkoformatowych.  

Zauważyliśmy także że wspólnym celem producentów jest wytwarzanie produktów zgodnie z zasadami eco. Ich wysiłki w tym kierunku skoncentrowane są na wytwarzaniu towaru pod kątem minimalnego negatywnego wpływu na środowisko. Dotyczy to głownie europejskich marek.

Welcome to the jungle!

W łazience 2019 zauważamy liczne nawiązania do flory i fauny i konieczność mocnego koloru. Urban jungle - bo taka jest nazwa wkraczającego stylu, to aluzja do wilgotnego klimatu tropikalnej dżungli.

Motyw ten przejawia się w zastosowanych płytkach, tapetach, tekstyliach, dodatkach w formie grafik  z liśćmi  bananowca, monstery, palmy czy ananasów. Tak silne wzory doskonale wpisują się dodatki z egzotycznego drewna (np. blaty) oraz ceramika w organicznych kształtach.

Feeria barw!

To już nie tylko fanaberia włoskich producentów ceramiki, to właściwie obowiązek w swojej ofercie posiadać kolorowe umywalki czy miski wc. Jednokolorowe czy połączeniu koloru z bielą. Kolory bardzo nasycone, lub kolory ziemi.
Róże, granaty, zielenie i czernie…

„Złote a skromne" [to cytat z jednego filmu]

Kolor mile widziany jest także w dodatkach. Najbardziej zauważalnym trendem jest podążanie ku złotym akcesoriom, a nawet armaturze. 

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.